10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy

miniMiędzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Krajowy Dzień Położnej w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki corocznie przypada na dzień 12 maja, w Polsce dnia 8 maja obchodzimy również Krajowy Dzień Położnej. Te dwie daty są niewątpliwie bardzo ważne w środowisku medycznym. Jest to doskonała okazja do podkreślenia wagi i potrzeby tych zawodów we współczesnym świecie. Z tej okazji, szanując codzienny trud, poświęcenie, ogrom pracy i empatii oraz niewymierny wkład w sprawne funkcjonowanie i rzetelne działanie Szpitala, w dniu 15 maja 2018 r. w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Krajowego Dnia Położnej.

 

Czytaj więcej...

Bez tytułu5 MAJA 2018 - ŚWIATOWY DZIEŃ HIGIENY RĄK

Higiena rąk to niezwykle istotne zagadnienie, gdyż każdego roku, we wszystkich krajach świata pacjenci cierpią, a nawet umierają z powodu możliwych do uniknięcia zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są za sprawą niezdezynfekowanych rąk.

Czytaj więcej...

mini

Święto Wojskowej Służby Zdrowia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności Naszego Szpitala. Stojące przed wojskową służbą zdrowia zadania zabezpieczenia medycznego naszego wojska w kraju i poza jego granicami, często w strefach działań militarnych, wymagają dobrego przygotowania personelu i wyposażenia w nowoczesny sprzęt. Osiąganie satysfakcjonujących rezultatów w tej złożonej sytuacji jest wynikiem wysokiego profesjonalizmu, głębokiej wiedzy oraz zaangażowania pracowników w każdej wojskowej placówce medycznej. Pomimo wielu problemów, z jakimi musi się zmierzyć nasz Szpital, możemy pochwalić się stałym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych personelu wszystkich szczebli. Święto Wojskowej Służby Zdrowia jest doskonałą okazją, aby głośno powiedzieć zarówno o trudnych chwilach i wyzwaniach, jak i o pozytywnych stronach służby pacjentom, oraz by docenić pracowników naszego Szpitala za ogromne zaangażowanie w realizowane zadania. Jest to okazja do uhonorowania wszystkich żołnierzy i pracowników naszego Szpitala za codzienny zapał i ofiarność, z jakimi wypełniają misję swojego powołania, za wysiłek wykonywania ciężkiej i pełnej poświęceń pracy na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

fala uderzeniowaInformujemy, że w Zakładzie Rehabilitacji 10 WSzKzP SP ZOZ wykonywana jest terapia falą uderzeniową. Terapia falą uderzeniową (SWT - Shock Wave Therapy) jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia. Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Informacje Aktualności