Otwarcie nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego

mini

 

Miło jest nam poinformować, że w dniu 16.02.2017 r. uroczyście uruchomiliśmy nową-drugą Pracownię Rezonansu Magnetycznego.

Z rąk  Komendanta Szpitala płk dr. n. med. Jarosława Marciniaka, Kierownik Klinicznego Zakładu Radiologii Lekarskiej ppłk lek. Cezary Wałęsa otrzymał symboliczny klucz do nowo otwartej pracowni.
W trosce o naszych pacjentów w nowo uruchomionej pracowni zainstalowano aparat marki Philips Ingenia 3T. Jest to pierwszy w pełni cyfrowy aparat MRI wyposażony w technologię dStream. Poprawia to o 40% stosunek sygnału do szumu, co pozwala na skrócenie badania oraz znaczną poprawę jakości diagnostycznej. System Ingenia rezonans magnetyczny jako pierwszy pozbawiony jest ograniczenia w postaci analogowej architektur RF. Największe zalety tego systemu to:

• Otwór o średnicy 70 cm zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.
• Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.
• Konstrukcja cewki cyfrowej pozwala znacząco zmniejszyć jej wagę i ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas wielu badań.
• Oświetlenie otaczające pierścień na obudowie magnesu oraz regulowane oświetlenie wewnątrz otworu zwiększa odczuwalną otwartość systemu.
• Redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%.

Jesteś tutaj: Start Informacje Aktualności Otwarcie nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego