Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Apel z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Apel z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
wtorek 12 listopada, 2019

8 listopada br. społeczność 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką zebrała się na apelu upamiętniającym 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach sprzed ponad 100 lat jest niewątpliwie silnym bodźcem do jeszcze większego zaangażowania w wykonywanie codziennej misji Szpitala – od dbania o zdrowie po walkę o życie Rodaków.

Apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu i przypomnieniem rysu historycznego wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. Podtrzymując patriotyczny charakter wydarzenia, mgr Dariusz Sztalmirski przygotował prezentację wydarzeń – krok po kroku – począwszy od przyczyn Rozbiorów po Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Zwieńczeniem prezentacji było jedyne zachowane nagranie głosowe Józefa Piłsudskiego.

Komendant Szpitala odznaczył st. chor. sztab. Michała Godlewskiego srebrnym medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz odznaką pamiątkową 
10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ.

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia w postaci dyplomów i symbolicznych upominków 32 pracownikom, których sumienna i pełna zaangażowania postawa w pracy powinna posłużyć za przykład dla wszystkich.

 

')