Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

27 maja – Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja – Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego
środa 27 maja, 2020

Tego dnia, w 1961 roku, Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co zapoczątkowało wszystkie późniejsze dokonania z dziedziny diagnostyki molekularnej.


W tym roku, dzięki pandemii koronawirusa, bardziej dociekliwi interesują się jakie geny wirusa są wykrywane przez diagnostów laboratoryjnych, dzięki czemu ich rola została szczególnie zauważona przez społeczeństwo. Za każdym wykonanym testem kryje się praca zespołu pracowników medycznego laboratorium diagnostycznego, w którym diagnosta laboratoryjny interpretuje i autoryzuje uzyskane wyniki odgrywa kluczową rolę.


Życzymy wszystkim diagnostom laboratoryjnym wytrwałości i zdrowia oraz satysfakcji z wykonywania swojej pracy, jak i pomyślności w życiu osobistym. Życzenia kierujemy też do techników analityki medycznej, asystentów, pomocy laboratoryjnych i rejestratorek, którzy wspólnie z diagnostami tworzą zespoły medycznych laboratoriów diagnostycznych i z równym zaangażowaniem pracują na rzecz zdrowia Polaków.

Dziękujemy!


')