Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Spotkanie z Ministrem Obrony Narodowej

Spotkanie z Ministrem Obrony Narodowej
środa 8 lipca, 2020

We wtorek, 7 lipca br. szef MON spotkał się z przedstawicielami personelu medycznego Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, którzy od kilku miesięcy zaangażowani są w walkę z pandemią koronawirusa. Puławski ośrodek stał się jednym z kluczowych laboratoriów badających próbki podejrzanych o infekcję koronawirusem. 

„Wasz wysiłek i wasze zaangażowanie spowodowało, że nasza ojczyzna nie została tak bardzo dotknięta pandemią, jak inne europejskie kraje” – powiedział Minister Obrony Narodowej, dziękując wojskowej służbie zdrowia za walkę z koronawirusem. Zwrócił też uwagę, na fakt że w tym szczególnie ciężkim czasie pandemii, która dotknęła cały świat lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności, cały personel medyczny potwierdzili swój profesjonalizm, gotowość do działania i zdolność do poświęceń w imię służby Ojczyźnie i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

W trakcie spotkania minister M. Błaszczak wręczył medykom wyróżnienia. Nagrodzona została m.in. Pielęgniarka Oddziałowa Kliniki Rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego mgr piel. Iwona Skoczylas, pełniąca jednocześnie funkcję Zastępcy Naczelnej Pielęgniarki Szpitala.


Poniżej wystąpienie Ministra Obrony Narodowej:

Źródło: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wojskowi-medycy-podczas-pandemii-pomagali-wszystkim-ktorzy-pomocy-potrzebowali

')