Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Wręczenie medali okolicznościowych – 35-lecie Szpitala

Wręczenie medali okolicznościowych – 35-lecie Szpitala
czwartek 29 kwietnia, 2021

Komendant Szpitala płk dr n. med. Robert Szyca rozpoczął uroczystość wręczenia medali okolicznościowych z okazji 35-lecia Szpitala słowami:


Czas mija nieubłaganie. Już 35 lat życia Szpitala zapisuje się w kartach historii. Rozwój medycyny i postęp technologiczny otwierają nowe możliwości, a wysiłek, praca i zaangażowanie, codziennie przybliża Nas do realizacji planów, zamierzeń i marzeń.


Symboliczne obchody 35-lecia utworzenia 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego są okazją do wspomnień. Większość pracowników ma  poczucie, że „Ten Nasz Szpital jest od zawsze”. Tutaj niejednokrotnie rodziliśmy się my i nasze dzieci, jak i wielu z nas żegnało się ostatni raz z bliskimi. Takie to miejsce – radość i cierpienie spotykają się obok siebie, stają się wręcz codziennością. Nie sposób zliczyć ilu żołnierzy, ich rodzin, a także pacjentów cywilnych skorzystało przez te lata z pomocy Naszej Placówki. To tylko podkreśla jak bardzo potrzebna była dla lokalnej społeczności, inicjatywa utworzenia w Bydgoszczy Szpitala Wojskowego oraz jak cenne jest dbanie o jego rozwój.

Zerkając wstecz, z dekady na dekadę, łatwo zaobserwować ewolucję Szpitala, w którym każdy pracownik co dnia pozostawia kawałek serca. Jubileusz jest właśnie najlepszą okazją, do złożenia na ręce wszystkich byłych i obecnych pracowników słowa „dziękuję” – za świadome wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w służbie drugiemu człowiekowi oraz uhonorowanie medalem okolicznościowym 72 wyróżnionych osób.

📸 Fotorelacja:

Komendant życzył wszystkim zebranym zdrowia, szybkiego powrotu do wyczekiwanej normalności, szczęścia oraz satysfakcji w życiu zawodowym jak i prywatnym.

')