Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego
wtorek 8 czerwca, 2021

7 czerwca br. miała miejsce uroczysta sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji 22-lecia powstania Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obchody Święta Województwa rozpoczęły się bazylice św. Wincentego á Paulo, gdzie odprawiono mszę św. w intencji mieszkańców, następnie w Filharmonii Pomorskiej odbyła się uroczysta sesja sejmiku Województwa uświetniona koncertem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis.

Święto jest związane z 22. rocznicą wizyty papieża Jana Pawła II w regionie.

– To szczególny dzień, w którym wspominamy patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II, i jego wizyty na Kujawach i Pomorzu, czerpiąc inspirację z tamtych spotkań, z jego słów, troski o polskie sprawy, z miłości społecznej, którą obejmował wszystkich – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Gośćmi uroczystości byli Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko-pomorski i Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy, a także przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią COVID-19, którzy odegrali kluczową rolę w zwalczaniu jej skutków i niesieniu pomocy potrzebującym. Zostali oni uhonorowani podziękowaniami i medalami. Podczas uroczystości nie zabrakło również Komendanta Naszego Szpitala płk. dr. n. med. Roberta Szycy.

Otrzymane wyróżnienia:

Więcej informacji wraz z relacją video można znaleźć pod pod adresami:

')