Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

40-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela

40-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela
poniedziałek 6 września, 2021

3 września br. w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miały miejsce uroczystości 40-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela, w których uczestniczył również Komendant Naszego Szpitala płk dr n. med. Robert Szyca. Jubileusz miał się odbyć w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii został przesunięty o rok.

Podczas uroczystości odznaczono kilkudziesięciu pracowników lecznicy za wkład w rozwój szpitala i długoletnią pracę. Zasłużonym medykom wyróżnienia wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Na wniosek wojewody kujawsko-pomorskiego dyrektor Szpitala Wanda Korzycka-Wilińska otrzymała specjalne wyróżnienie – Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Fotorelacja:Kamień węgielny pod budowę Szpitala wmurowano w 1974 roku – a pierwsi pacjenci zostali do niego przyjęci w 1980 r. Jednak placówka nieustannie się rozwija – aktualnie w budowie jest kolejne skrzydło budynku, które pomieści 11 sal operacyjnych, a na dachu zostanie wyznaczone miejsce lądowania dla śmigłowców. Koszt inwestycji to ponad 300 mln złotych. Finansuje ją Ministerstwo Zdrowia.

Jubileusz jest doskonałą okazją do rzetelnych podsumowań jak i planowania przyszłości. Serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć i jestem przekonany, że sukcesy te staną się motorem do podejmowania kolejnych wyzwań!

')