Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Uroczystość wręczenia wyróżnień przez Ministra Obrony Narodowej za walkę z COVID-19

Uroczystość wręczenia wyróżnień przez Ministra Obrony Narodowej za walkę z COVID-19
wtorek 10 maja, 2022

Wraz ze zbliżającym się zakończeniem stanu epidemii w Polsce, w poniedziałek 9 maja br., Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wyróżnił medalami okolicznościowymi najbardziej zasłużonych medyków wojskowych oraz żołnierzy za zaangażowanie w czasie pandemii koronawirusa. Uroczystość miała miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Odznaczenie w postaci medalu okolicznościowego Szefa MON odebrał również płk dr n. med. Piotr Ligocki – Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych Naszego Szpitala, który w czasie pandemii pełnił również funkcję Koordynatora Oddziału COVID oraz brał aktywny udział w tworzeniu Szpitala Tymczasowego w Ciechocinku.


„To był czas bardzo trudny dla nas wszystkich. To był czas, w którym po raz kolejny sprawdzili się żołnierze Wojska Polskiego. Po raz kolejny zapewnili bezpieczeństwo naszej Ojczyźnie, za co bardzo serdecznie dziękuję. (…)”


powiedział minister Mariusz Błaszczak. Podkreślił również zaangażowanie 48 Wojskowych Placówek Medycznych oraz odciążającą rolę Wojskowej Służby Zdrowia, która umożliwiła sprawniejsze działanie cywilnego systemu opieki zdrowotnej podczas pandemii.   

Videorelacja z wydarzenia:


Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/dziekujemy-wojskowym-medykom-za-zaangazowanie-w-walke-z-covid19

')