Aktualności

108A8994 mini

Informujemy, iż od dnia 28 maja 2019 r. zgodnie z Decyzją Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia z dn. 30 maja 2019 r. stanowisko Komendanta 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ objął płk dr n. med. Robert SZYCA.

Płk dr n. med. Robert SZYCA jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1997 roku jest związany z 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ, w którym przeszedł wszystkie szczeble w hierarchii po kolei. W trakcie służby w 10. WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy kontynuuje swoją działalność naukową uzyskując specjalizacje w dziedzinach chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, organizacji ochrony zdrowia oraz tytuł doktora nauk medycznych. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń i konferencji. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu chirurgii, chirurgii onkologicznej i pokrewnych dziedzin medycyny. Laureat wielu nagród i plebiscytów m.in. Złoty Stetoskop oraz Hipokrates Kujaw i Pomorza w kategorii chirurg roku.

Wszelkich informacji w temacie działalności Szpitala udziela Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej (dane kontaktowe dostępne są na stronie pod adresem https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa).

Bez tytułu5 MAJA 2019 - ŚWIATOWY DZIEŃ HIGIENY RĄK

Higiena rąk to niezwykle istotne zagadnienie, gdyż każdego roku, we wszystkich krajach świata pacjenci cierpią, a nawet umierają z powodu możliwych do uniknięcia zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są za sprawą niezdezynfekowanych rąk.

Czytaj więcej...

zyczenia wielkanocne

108A7797

Święto Wojskowej Służby Zdrowia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności Naszego Szpitala. Stojące przed wojskową służbą zdrowia zadania zabezpieczenia medycznego naszego wojska w kraju i poza jego granicami, często w strefach działań militarnych, wymagają dobrego przygotowania personelu i wyposażenia w nowoczesny sprzęt. Osiąganie satysfakcjonujących rezultatów w tej złożonej sytuacji jest wynikiem wysokiego profesjonalizmu, głębokiej wiedzy oraz zaangażowania pracowników w każdej wojskowej placówce medycznej. Pomimo wielu problemów, z jakimi musi się zmierzyć nasz Szpital, możemy pochwalić się stałym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych personelu wszystkich szczebli. Święto Wojskowej Służby Zdrowia jest doskonałą okazją, aby głośno powiedzieć zarówno o trudnych chwilach i wyzwaniach, jak i o pozytywnych stronach służby pacjentom, oraz by docenić pracowników naszego Szpitala za ogromne zaangażowanie w realizowane zadania. Jest to okazja do uhonorowania wszystkich żołnierzy i pracowników naszego Szpitala za codzienny zapał i ofiarność, z jakimi wypełniają misję swojego powołania, za wysiłek wykonywania ciężkiej i pełnej poświęceń pracy na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Informacje Aktualności