Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszących

INFORMACJE DLA OSÓB GŁUCHONIEMYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

deaf-200Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (t. j. Dz.U. 2017 poz. 1824) organy administracji publicznej są zobowiązane do zapewnienia realizacji usługi pozwalającej na komunikowanie się z osobami doświadczającymi trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się.

Usługa wykonywana przez tłumacza, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz.U. 2018 poz. 511) jest bezpłatna. 

Dla naszych Pacjentów zapewniamy pomoc tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas wizyty w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy.

Potrzebę skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się (polski język migowy, system językowo-migowy, sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych) należy zgłosić co najmniej 2 dni robocze przed planowaną wizytą w Szpitalu z podaniem proponowanego terminu wizyty lub w Poliklinice, kontaktując się:

-         telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej sprawnej komunikacyjnie):  261 417 461

-         faksem pod numer  261 416 110 (za pośrednictwem załączonego wniosku (.pdf)), 

-         na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (za pośrednictwem załączonego wniosku (.doc)).

Rejestr tłumaczy polskiego języka migowego systemu językowo-migowego województwa kujawsko-pomorskiego dostępny na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Rejestr tłumaczy języka migowego PZG dostępny jest na stronie Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych

Jesteś tutaj: Start Informacje Pacjent Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszących