Promocja Zdrowia

Profilaktyka Jelita GrubegoNiniejszy program profilaktyczny ukierunkowany jest na wczesne wykrywanie nowotworu jelita grubego, w tym działania zwiększające zgłoszenia na badania profilaktyczne, celem poprawy wykrywalności nowotworu jelita grubego, dla osób zagrożonych przerwaniem aktywności zawodowej w latach 01.01.2018 r. - 31.12.2021 r.

Czytaj więcej...

rak szyjki

„Życie jest bezcennym darem" - to hasło przyświeca akcji bezpłatnych badań cytologicznych. Jest ona skierowana do wszystkich kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które przez ostatnie trzy lata nie miały wykonywanego badania cytologicznego

Czytaj więcej...

rak piersiMammografia to jedno z najważniejszych badań, które powinny wykonywać kobiety zwłaszcza po okresie menopauzy. Dzięki niemu jest możliwe wykrycie zmian w piersiach o średnicy 0,5 cm, co nie jest możliwe podczas samobadania piersi. W dobie gdy rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet po 50 r.ż. należy zadbać o to, aby ewentualne zmiany zostały zdiagnozowane jak najwcześniej.

Czytaj więcej...

serce mini

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w latach 2014-2016 podjął się realizacji profilaktycznego programu zdrowotnego Ministerstwa Obrony Narodowej skierowanego do kadry zawodowej Wojska Polskiego o nazwie „Program profilaktyki chorób układu krążenia w Siłach Zbrojnych RP – Etap II – Wyrównanie dostępności do profilaktyki i opieki kardiologicznej dla żołnierzy zawodowych – MIL-SCORE”, mającego na celu zmniejszenie różnic w dostępie do świadczeń spowodowanych uwarunkowaniami sprzętowymi oraz kontynuowanie dotychczasowych działań kierunkowanych na zmniejszenie zachorowalności i umieralności na choroby układu krążenia, a także ograniczenie skutków niepełnosprawności i umieralności. 

Czytaj więcej...

NFZ liczy sie kazdy oddech

Narodowy Fundusz Zdrowia, we współpracy z organizacjami pacjenckimi i świadczeniodawcami, prowadzi działania w zakresie realizacji wieloletniego projektu edukacyjnego "...liczy się każdy oddech".

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Informacje Promocja Zdrowia