WETERANI
 logo transparetne kopia  

10 Wojskowy Szpital Kliniczny
z Polikliniką SP ZOZ

  

Koordynator ds. weteranów:

kpt. mgr Iwona ŻUCZEK

poniedziałek – piątek w godz. º-15ºº tel. 667 674 968

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  kontakt po godzinach służbowych:

(poniedziałek – piątek) tel. 261 417 112

  Ważne Linki:

    Ministerstwo Obrony Narodowej

    NFZ Bydgoszcz

    Ustawa o Statusie Weterana

    Status Weterana Poszkodowanego

    Status Weterana

 Ważniejsze Akty Prawne:

  1. Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011r. o weteranach działań poza granicami państwa (Dz. U. nr 205 poz. 1203)
  2. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 lutego 2012r. w sprawie wzoru legitymacji weterana i weterana poszkodowanego oraz trybu ich wydania, wymiany lub zwrotu. 
  3. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2012r. w sprawie pomocy psychologicznej udzielanej weteranowi-żołnierzowi lub weteranowi poszkodowanemu-żołnierzowi oraz najbliższym członkom jego rodziny.
  4. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 marca 2012r. w sprawie świadczeń opieki zdrowotnej niezakwalifikowanych jako świadczenia  gwarantowane oraz odpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych weteranom poszkodowanym.
  5. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 marca 2014r. w sprawie warunków i trybu ubiegania się o dofinansowanie kosztów zaopatrzenia w wyroby medyczne stosowane w leczeniu urazów i chorób nabytych przez weterana poszkodowanego-żołnierza podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
  6. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 marca 2012r. w sprawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących uprawnionemu żołnierzowi lub pracownikowi i weteranowi poszkodowanemu.
  7. Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 marca 2012r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu ubiegania się o dofinansowanie kosztów zaopatrzenia w produkty lecznicze stosowane u uprawnionego żołnierza lub pracownika.

 

Jesteś tutaj: Start Informacje WETERANI