Oddział Kliniczny Urologii i Onkologii Urologicznej

Oddział Kliniczny Urologii i Onkologii Urologicznej z Pracowniami Diagnostycznymi, Pododdziałem Endoskopii Zabiegowej z Blokiem Operacyjnym oraz Pracownią Laseroterapii jest wysokospecjalistycznym oddziałem, zajmującym się pełnoprofilowym leczeniem operacyjnym schorzeń układu moczowo-płciowego ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych oraz kamicy dróg moczowych u kobiet i mężczyzn.

Zakres i techniki wykonywanych operacji plasują nas wśród tak zwanych „High-volume centers” czyli wysoko wyspecjalizowanych ośrodków wykonujących zaawansowane procedury urologiczne.

Oddział jako jeden z pierwszych zasłynął w kraju z zastosowania laserów w urologii. Jako drudzy w Polsce od 2003 roku posiadaliśmy laser holmowy i jako pierwsi od 2004 roku laser tulowy. Przy ich pomocy wykonaliśmy tysiące małoinwazyjnych zabiegów w leczeniu kamicy układu moczowego oraz łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Obecnie dysponujemy trzema laserami: holmowym, tulowym i diodowym jednak najszersze zastosowanie we współczesnej urologii znajduje laser holmowy.

Od 2010 wykonujemy pełen zakres operacji laparoskopowych, które również jako jedni z pierwszych 10 oddziałów w kraju zaczęliśmy wprowadzać już w 2005 roku.

Naszymi nadrzędnymi celami jest, oprócz zapewnienia oczywistego rezultatu „czystości onkologicznej”, jak największa minimalizacja skutków ubocznych związanych z operacją oraz jak najszybszy powrót naszych pacjentów do pełnej sprawności. To dlatego od wielu lat podążamy za nowymi możliwościami technicznymi oraz szkolimy się w najlepszych ośrodkach urologicznych w kraju i na świecie.

Zobacz na mapie szpitala

Skład personalny

Ordynator Oddziału
Klinicznego Urologii i Onkologii Urologicznej

płk dr n. med. Marcin Miklas

chirurg specjalista urolog, FEBU

Pielęgniarka Oddziałowa
Oddziału Klinicznego Urologii i Onkologii Urologicznej

mgr Aneta Kierzek

spec. pielęgniarstwa chirurgicznego

Zakres działalności

Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia

Zobacz wszystkie certyfikaty jakości

Kontakt

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy

ul. Powstańców Warszawy 5, 85-681 Bydgoszcz

NIP: 554-031-25-10

REGON: 090538318

Pełny kontakt