Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Aktualności

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego
wtorek 8 czerwca, 2021

 

7 czerwca br. Komendant Szpitala płk dr n. med. Robert Szyca uczestniczył w Święcie województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczysta sesja sejmiku odbyła się w Filharmonii Pomorskiej, gdzie m.in. pracownicy służby zdrowia, żołnierze, policjanci, pracownicy sanepidu czy domów opieki społecznej, którzy w okresie pandemii odegrali kluczową rolę w zwalczaniu jej skutków i niesieniu pomocy potrzebującym, otrzymali podziękowania i medale.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego
czwartek 27 maja, 2021

 

 

27 maja obchodzimy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Tego dnia, w 1961 roku, Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co zapoczątkowało wszystkie późniejsze dokonania z dziedziny diagnostyki molekularnej.

Wizyta Biskupa Polowego gen. bryg. Józefa Guzdka
czwartek 27 maja, 2021

 

 

W dniu 26 maja przybył z wizytą do Naszego Szpitala również Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

Niezwykły koncert z okazji Dnia Mamy
czwartek 27 maja, 2021

 

 

Muzycy z orkiestry z Klubu Logistyk, 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej zagrali koncert z okazji Dnia Mamy dla pacjentów i personelu Naszego Szpitala!

Pożegnanie Rady Społecznej Szpitala
czwartek 13 maja, 2021

 

 

11 maja br. miało miejsc uroczyste pożegnanie członków Rady Społecznej Szpitala przez Komendanta Szpitala płk. dr. n. med. Roberta Szycę

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Krajowy Dzień Położnych
środa 12 maja, 2021

 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku i przypada corocznie 12. maja, natomiast 8. maja świętujemy Krajowy Dzień Położnej.

5 maja – Światowy Dzień Higieny Rąk
środa 5 maja, 2021

Światowa Organizacja Zdrowia 5 maja, w Światowy Dzień Higieny Rąk, co roku organizuje ogólnoświatową kampanię pod hasłem:

Myj ręce – chroń życie:

„SAVE LIVES: Clean Your Hands”

Szczepienia – Zakłady Pracy
wtorek 4 maja, 2021

 

Od 4 maja ruszają zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Pracodawcy, którzy chcą nawiązać współpracę z naszym Punktem Szczepień prosimy o kontakt.

Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja
poniedziałek 3 maja, 2021

Uroczystość była świętowana w wąskim gronie pracowników 10 WSK, którzy zostali wyróżnieni przez Ministra Obrony Narodowej medalami resortowymi „za zasługi dla obronności kraju”. Medal ten jest niewątpliwie jednym z ważniejszych odznaczeń w Wojsku Polskim, a według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

2 maja – Dzień Flagi RP
niedziela 2 maja, 2021

 

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, jak i w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Wręczenie medali okolicznościowych – 35-lecie Szpitala
czwartek 29 kwietnia, 2021

Symboliczne obchody 35-lecia utworzenia 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego są okazją do wspomnień oraz do złożenia na ręce wszystkich byłych i obecnych pracowników słowa „dziękuję” – za świadome wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w służbie drugiemu człowiekowi – a 72 wyróżnionych osób uhonorowanie medalem okolicznościowym.

Bezpłatny portal żywieniowy NFZ
środa 28 kwietnia, 2021

Narodowy Fundusz Zdrowia, idąc za potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia oraz pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, utworzył darmowy portal poświęcony tej tematyce.

Światowy Dzień Zdrowia
środa 7 kwietnia, 2021
Światowy Dzień Zdrowia został ustalony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest 7 kwietnia. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem, które w tym roku brzmi: „Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata”.
Święto Wojskowej Służby Zdrowia
niedziela 4 kwietnia, 2021

 

Święto Wojskowej Służby Zdrowia, obchodzone 4 kwietnia,  jest doskonałą okazją, aby głośno powiedzieć zarówno o trudnych chwilach i wyzwaniach, jak i o pozytywnych stronach służby pacjentom, oraz by docenić pracowników naszego Szpitala za ogromne zaangażowanie w realizowane zadania.

Ranking World’s Best Hospitals 2021
poniedziałek 15 marca, 2021

Z przyjemnością informujemy, że 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy znalazł  się na 12. miejscu najlepszych szpitali w Polsce oraz najwyższe w województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w rankingu World’s Best Hospitals  2021 organizowanym przez Newsweek  i Statista Inc.

Szczepienia przeciwko COVID-19
piątek 5 marca, 2021

W związku z wyznaczeniem 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy jako szpitala „węzłowego”, tzn. podmiotu, w którym będą wykonywane szczepienia, osoby zainteresowane zaszczepieniem w 10. WSzKzP proszone są o przesyłanie zgłoszeń.

23 lutego Dzień Walki z Depresją
środa 24 lutego, 2021

 

W związku z obchodami Dnia Walki z Depresją zachęcamy do posłuchania utworu Chóru Medici Cantares, tworzonego przez lekarzy, studentów medycyny i innych miłośników muzyki, pragnących zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach.

Medycyna Pracy
poniedziałek 1 lutego, 2021

 

Numery kontaktowe do Rejestracji oraz Sekretariatu Medycyny Pracy.

Zatrudnimy Pielęgniarki
poniedziałek 11 stycznia, 2021

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19 w 10WSK
wtorek 29 grudnia, 2020

 

W dniu 29. grudnia 2020 r., w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy zaszczepiono pierwszego pracownika placówki przeciwko COVID-19.

1 2 3 4 5
')