Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Aktualności

Badanie opinii i doświadczeń Pacjentów Naszej Placówki
czwartek 13 stycznia, 2022

Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym jakości opieki w Oddziałach Naszego Szpitala. Udział w badaniu pozwoli Państwu mieć realny wpływ na jakość leczenia i rozwój naszej jednostki.

Sprzedaż sprzętu medycznego
środa 5 stycznia, 2022

 

 

Informujemy o możliwości wykupienia sprzętu medycznego.

Wizyta Słuchaczy Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego
poniedziałek 13 grudnia, 2021

8 grudnia br., w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego (COLąd-DKL) przebywali z wizytą słuchacze Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej (PSPO), w tym przebywający obecnie na studiach Komendant 10 WSzKzP SPZOZ w Bydgoszczy płk dr n. med. Robert Szyca. Spotkanie odbyło się w ramach podróży studyjnej studentów Akademii Sztuki Wojennej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
czwartek 18 listopada, 2021

To już po raz czternasty w całej Europie obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Jest to dzień m.in. propagowania racjonalnego stosowania antybiotyków.

Narodowe Święto Niepodległości
środa 10 listopada, 2021

11 Listopada 1918 r. jest niewątpliwie jedną z najważniejszych, symbolicznych dat w naszej historii. To właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy. Marzenia Polaków urodzonych i wychowywanych pod zaborami w końcu się ziściły. Polska była wolna i niepodległa.

Odznaczenie Komendanta Szpitala Krzyżem 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej
poniedziałek 8 listopada, 2021

Przedstawiciele Związku, w osobach Prezesa Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy Eugeniusza Michała Andrzejewskiego oraz Wiceprezesa Jerzego Kozłowskiego, wręczyli Komendantowi Szpitala płk. dr. n. med. Robertowi Szycy odznakę honorową – Krzyż 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Prezydium Zarządu Głównego ZIW RP.

8 listopada – Światowy Dzień Elektroradiologii
poniedziałek 8 listopada, 2021
Światowy Dzień Radiologii to Święto upamiętnia Wilhelma Conrada Röntgena, który 8 listopada 1895 roku odkrył istnienie promieniowania. Dziś to jedna z ważniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny.
Wstrzymanie odwiedzin pacjentów
czwartek 4 listopada, 2021

 

 

Odwiedziny pacjentów zostają wstrzymane do odwołania!

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego
środa 13 października, 2021

 

 

Wszystkim Ratownikom Medycznym, a także pracownikom Pogotowia Ratunkowego oraz Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, życzymy zdrowia i wytrwałości w pełnieniu tak odpowiedzialnej służby!

Uroczystość wręczenia odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia” Ministra Zdrowia
środa 6 października, 2021

5 października br. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia dr Aurelią Ostrowską wręczyli pracownikom Szpitala odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” nadane przez Ministra Zdrowia za ofiarność w walce z COVID-19.

Sprzedaż aparatów RTG
piątek 1 października, 2021

 

 

Informujemy o możliwości wykupienia sprzętu medycznego – aparatów RTG.

3. miejsce w konkursie Bezpieczny Szpital – Inspiracje Przyszłości 2020
piątek 1 października, 2021

 

Informujmy, że zgłoszony do konkursu Bezpieczny Szpital – Inspiracje Przyszłości 2020 projekt „Respirator CoViVentilUCM02, znalazł się na 3. miejscu w skali kraju w kategorii „Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego”.

NOWA ORGANIZACJA ODWIEDZIN W 10. WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy
środa 15 września, 2021

Szanowni Państwo na podstawie rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy opracował zasady odwiedzin pacjentów w czasie pandemii COVID-19

Certyfikat EDM
wtorek 14 września, 2021

Niezmiernie miło Nam poinformować, że uzyskaliśmy certyfikat potwierdzający wdrożenie udostępniania i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) nadany przez firmę Kamsoft S.A. potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług oraz dbałość o bezpieczeństwo danych medycznych pacjentów.

Światowy Dzień Fizjoterapii
środa 8 września, 2021

W centrum uwagi tegorocznego Dnia Fizjoterapii jest terapia pacjenta z objawami tzw. Long- COVID oraz rola fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów dotkniętych tą chorobą.

40-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela
poniedziałek 6 września, 2021

3 września br. w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miały miejsce uroczystości 40-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela, w których uczestniczył również Komendant Naszego Szpitala płk dr n.. med. Robert Szyca. Jubileusz miał się odbyć w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii został przesunięty o rok.

Uroczystości Inauguracyjne Politechniki Bydgoskiej
czwartek 2 września, 2021

31 sierpnia 2021 roku miały miejsce uroczystości inauguracyjne Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, połączone z kulminacją obchodów jubileuszu 70-lecia Uczelni.

Q&A Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2
poniedziałek 30 sierpnia, 2021

 

Jeśli odczuwasz niepokój czy szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 jest bezpieczne, boisz się skutków ubocznych bądź uważasz, że skoro szczepionka powstała tak szybko to nie może być skuteczna, a już na pewno w przypadku kolejnych odmian wirusa – zapraszamy do skryptu zawierającego odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości.

I Turniej Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego
poniedziałek 16 sierpnia, 2021

 

 

Reprezentacja Szpitala zajęła 3 miejsce w „I Turnieju Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego”. W zawodach wzięli udział pracownicy ochrony zdrowia ze stacji pogotowia ratunkowego i szpitalnych oddziałów ratunkowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Święto Wojska Polskiego
niedziela 15 sierpnia, 2021

 

 

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Wojska Polskiego zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie i odznaczenia resortowe dla żołnierzy Szpitala – za nieoceniony wkład włożony w rozwój Szpitala, dzielenie się doświadczeniem i wiedzą oraz nieustanne szlifowanie umiejętności zachowania bezpieczeństwa w Naszym kraju.

1 2 3 4 5 6
')