Wybierz język:
Czcionka
Kontrast

Aktualności

NOWA ORGANIZACJA ODWIEDZIN W 10. WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy
środa 15 września, 2021

Szanowni Państwo na podstawie rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy opracował zasady odwiedzin pacjentów w czasie pandemii COVID-19

Certyfikat EDM
wtorek 14 września, 2021

Niezmiernie miło Nam poinformować, że uzyskaliśmy certyfikat potwierdzający wdrożenie udostępniania i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) nadany przez firmę Kamsoft S.A. potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług oraz dbałość o bezpieczeństwo danych medycznych pacjentów.

Światowy Dzień Fizjoterapii
środa 8 września, 2021

W centrum uwagi tegorocznego Dnia Fizjoterapii jest terapia pacjenta z objawami tzw. Long- COVID oraz rola fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów dotkniętych tą chorobą.

40-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela
poniedziałek 6 września, 2021

3 września br. w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miały miejsce uroczystości 40-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela, w których uczestniczył również Komendant Naszego Szpitala płk dr n.. med. Robert Szyca. Jubileusz miał się odbyć w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii został przesunięty o rok.

Uroczystości Inauguracyjne Politechniki Bydgoskiej
czwartek 2 września, 2021

31 sierpnia 2021 roku miały miejsce uroczystości inauguracyjne Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, połączone z kulminacją obchodów jubileuszu 70-lecia Uczelni.

Q&A Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2
poniedziałek 30 sierpnia, 2021

 

Jeśli odczuwasz niepokój czy szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 jest bezpieczne, boisz się skutków ubocznych bądź uważasz, że skoro szczepionka powstała tak szybko to nie może być skuteczna, a już na pewno w przypadku kolejnych odmian wirusa – zapraszamy do skryptu zawierającego odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości.

I Turniej Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego
poniedziałek 16 sierpnia, 2021

 

 

Reprezentacja Szpitala zajęła 3 miejsce w „I Turnieju Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego”. W zawodach wzięli udział pracownicy ochrony zdrowia ze stacji pogotowia ratunkowego i szpitalnych oddziałów ratunkowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Święto Wojska Polskiego
niedziela 15 sierpnia, 2021

 

 

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Wojska Polskiego zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie i odznaczenia resortowe dla żołnierzy Szpitala – za nieoceniony wkład włożony w rozwój Szpitala, dzielenie się doświadczeniem i wiedzą oraz nieustanne szlifowanie umiejętności zachowania bezpieczeństwa w Naszym kraju.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego
wtorek 8 czerwca, 2021

 

7 czerwca br. Komendant Szpitala płk dr n. med. Robert Szyca uczestniczył w Święcie województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczysta sesja sejmiku odbyła się w Filharmonii Pomorskiej, gdzie m.in. pracownicy służby zdrowia, żołnierze, policjanci, pracownicy sanepidu czy domów opieki społecznej, którzy w okresie pandemii odegrali kluczową rolę w zwalczaniu jej skutków i niesieniu pomocy potrzebującym, otrzymali podziękowania i medale.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego
czwartek 27 maja, 2021

 

 

27 maja obchodzimy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Tego dnia, w 1961 roku, Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co zapoczątkowało wszystkie późniejsze dokonania z dziedziny diagnostyki molekularnej.

Wizyta Biskupa Polowego gen. bryg. Józefa Guzdka
czwartek 27 maja, 2021

 

 

W dniu 26 maja przybył z wizytą do Naszego Szpitala również Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

Niezwykły koncert z okazji Dnia Mamy
czwartek 27 maja, 2021

 

 

Muzycy z orkiestry z Klubu Logistyk, 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej zagrali koncert z okazji Dnia Mamy dla pacjentów i personelu Naszego Szpitala!

Pożegnanie Rady Społecznej Szpitala
czwartek 13 maja, 2021

 

 

11 maja br. miało miejsc uroczyste pożegnanie członków Rady Społecznej Szpitala przez Komendanta Szpitala płk. dr. n. med. Roberta Szycę

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Krajowy Dzień Położnych
środa 12 maja, 2021

 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku i przypada corocznie 12. maja, natomiast 8. maja świętujemy Krajowy Dzień Położnej.

5 maja – Światowy Dzień Higieny Rąk
środa 5 maja, 2021

Światowa Organizacja Zdrowia 5 maja, w Światowy Dzień Higieny Rąk, co roku organizuje ogólnoświatową kampanię pod hasłem:

Myj ręce – chroń życie:

„SAVE LIVES: Clean Your Hands”

Obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja
poniedziałek 3 maja, 2021

Uroczystość była świętowana w wąskim gronie pracowników 10 WSK, którzy zostali wyróżnieni przez Ministra Obrony Narodowej medalami resortowymi „za zasługi dla obronności kraju”. Medal ten jest niewątpliwie jednym z ważniejszych odznaczeń w Wojsku Polskim, a według ustawy stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

2 maja – Dzień Flagi RP
niedziela 2 maja, 2021

 

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, jak i w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Wręczenie medali okolicznościowych – 35-lecie Szpitala
czwartek 29 kwietnia, 2021

Symboliczne obchody 35-lecia utworzenia 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego są okazją do wspomnień oraz do złożenia na ręce wszystkich byłych i obecnych pracowników słowa „dziękuję” – za świadome wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w służbie drugiemu człowiekowi – a 72 wyróżnionych osób uhonorowanie medalem okolicznościowym.

Bezpłatny portal żywieniowy NFZ
środa 28 kwietnia, 2021

Narodowy Fundusz Zdrowia, idąc za potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia oraz pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, utworzył darmowy portal poświęcony tej tematyce.

Światowy Dzień Zdrowia
środa 7 kwietnia, 2021
Światowy Dzień Zdrowia został ustalony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest 7 kwietnia. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem, które w tym roku brzmi: „Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata”.
1 2 3 4 5 6
')