Udając się do szpitala Pacjent powinien mieć ze sobą takie dokumenty jak:
Przyjęcie Pacjenta następuje na parterze głównego budynku szpitala w Izbie Przyjęć, gdzie Rejestratorki medyczne na podstawie przedłożonych dokumentów zakładają historię choroby. Przy Izbie Przyjęć funkcjonuje przebieralnia i depozyt ubraniowy gdzie Pacjent ma możliwość pozostawić swoje rzeczy osobistych (nie dotyczy przedmiotów wartościowych takich jak pieniądze czy biżuteria).
REGULAMIN OBOWIĄZUJĄCY PACJENTÓW LECZONYCH w 10.WSzKzP SPZOZ w BYDGOSZCZYGodziny odwiedzin:
Od poniedziałku do piątku: 14:00 – 17:00
Soboty i niedziele: 10:00 – 17:00
W sytuacjach szczególnych (np. pożegnanie) termin odwiedzin ustalany jest indywidualnie.
O terminie wyjścia ze Szpitala Pacjent dowiaduje się w dzień lub w przeddzień wypisu. Jeżeli Pacjent jest osobą pracującą zgłasza sekretarce medycznej lub pielęgniarce oddziałowej potrzebę otrzymania zwolnienia lekarskiego i dostarcza dowód osobisty oraz legitymację ubezpieczeniową z aktualną pieczątka i Numerem Identyfikacji Podatkowej zakładu pracy.
W dniu wypisu do godz. 10.00 Pacjent informuje pracownika gospodarczego danego oddziału, o konieczności odbioru swoich rzeczy osobistych z depozytu ubraniowego.
Ksiądz Kapelan 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy
ks. ppor. Jakub KUZIA tel. 667678298
Kierownik Domu Medyka:
Aneta Mróz
tel. 261 41-62-19
Recepcja Domu Medyka:
tel. 261 41-62-20, 261 41-74-40
ppłk lek. Piotr Karolak tel. 261 417 204
przyjmuje w czwartki w godz. od 11.00 do 11.30 w Klinicznym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
Pan Bartłomiej Łukasz Chmielowiec
biuro czynne poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 18.00 oraz soboty 8.00 – 16.00
ul. Młynarska 46 5, 01-071 Warszawa
tel.: (22) 532 82 50, telefoniczna informacja pacjenta: 800 190 590
e- mail: kancelaria@rpp.gov.pl
W związku z wejściem w życie Ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej uprzejmie informujemy, że wszelkie informacje dostępne są u Koordynatora ds. pacjenta onkologicznego Pani Anny Kardasiak w dni powszednie od 7:00 do 14:35, tel. 261 416 141, e-mail: a.kardasiak@10wsk.mil.pl
W 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy funkcjonuje Zespół Etyczny, który został powołany w celu rozwiązywania problemów natury etycznej dotyczących pacjentów i personelu.
Skład Zespołu Etycznego w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ.
W skład Zespołu Etycznego wchodzą osoby zatrudnione w 10. WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy, w tym przedstawiciele środowiska lekarskiego, pielęgniarskiego, farmaceuta, radca prawny oraz psycholog. Zespół Etyczny współpracuje z osobą duchowną.
Zadania Zespołu Etycznego.
Do podstawowych zadań Zespołu Etycznego należy:
Zespół Etyczny rozpatruje między innymi problemy i zagadnienia dotyczące:
Wskazania do kontaktu z Zespołem Etycznym.
Kontakt z Zespołem Etycznym.
Zgłaszanie wniosków do rozstrzygnięcia przez Zespół Etyczny może odbywać się przez:
Warunki formalne pisemnego wniosku.
Wniosek powinien zawierać:
Zgłoszenia anonimowe lub wnioski nie spełniające powyższych warunków nie będą rozpatrywane.
Osoby uprawnione do złożenia wniosku
Prawo złożenia wniosku do Zespołu przysługuje pacjentom, ich rodzinom, opiekunom prawnym, pracownikom Szpitala oraz innym osobom zaangażowanym w opiekę nad pacjentem (np. wolontariusze).
Sposób rozpatrzenia wniosku
Zespół rozpatruje problemy i zagadnienia etyczne na wniosek Komendanta ( w przypadku problemów zgłaszanych przez pacjentów) lub na wniosek zainteresowanych stron ( dotyczy personelu).
Zespół Etyczny zbiera się w przypadku wpływu wniosku w pełnym składzie lub w składzie wyznaczonym przez Przewodniczącego Zespołu albo wskazaną osobę. Po obradach Zespołu Etycznego wydawana jest pisemna odpowiedź na wniosek.
Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez 10 Wojskowy Szpital Kliniczny Z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy na zdrowie ludzi i na środowisko za 2022 rok.
Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i na środowisko. W jednostce organizacyjnej nie stwierdzono uwolnień do środowiska substancji promieniotwórczych.